Indonesia Open • 2 semifinaler med dansk deltagelse!!!!

Loading


AA vinder over Lakshya Sen i en super underholdende kamp på lidt over en times varighed🇩🇰⭐️❤️🔝😍🍾🥂👍🏻🏆 • 24-22/21-18!

“Jeg skal arbejde lidt mere med at holde styr på temperamentet…..”


Foran 18-10 og 20-14 i tredje sæt mod Maulana & Fikri blev til 20-20 og 21-21 og endelig til 23-21 til A (født 1992 i Videbæk, Vestjylland) & S (født 1989 i Odder, Østjylland) 🏆🇩🇰 • 22-16/15-21/23-21 på 69 minutter!


To danske kvartfinalesejre i en Super 1000!

To semifinaler!

A & S spiller kamp 8 ca kl 14.00 mod Liang & Wang 🇨🇳.


Bagefter spiller Antonsen kamp 9 mod Kunlavut Vitidsarn 🇹🇭, verdensmesteren fra Royal Arena 😍🙏🏻🔝

…. Stående klapsalver 👏🏻



STORE SPILLERE FRA SMÅ KLUBBER.

Clara Graversen – Viby J
Andreas Søndergaard – Hinnerup
Jesper Toft – Dall Ferslev IF Badminton (➡️ Svenstrup ➡️ Aalborg ➡️ NETC, Brøndby)
Jan Ø Jørgensen – Svenstrup
Alexandra Bøje – Stensballe, Horsens
Kirsten Larsen – Bindslev-Tversted.
Line Poulsen – Næstved
Mads Conrad – Vejen
Kamilla Rytter Juhl – Skagen
Michael Kjeldsen – Skovlunde
Jesper Toftlund – Bording
Sara Thygesen – Erritsø
Mathias Christiansen – Tejn
Kirsten Meier – Søllerød-Nærum
Morten Frost – Nykøbing Sjælland
Jens Peter Nierhoff – Kolding (➡️ Aalborg ➡️ København….var det Gentofte?)
Ib Frederiksen – Resen
Kim Astrup – Videbæk
Thomas Laybourn – Hareskoven
Jonas Rasmussen – Odder
Jim Laugesen – Grantoften
Poul-Erik Høyer – Helsinge
Claus Thomsen – Esbjerg
Lene Køppen – Valby
Jens Eriksen – Ballerup
Lars Paaske – Ølstykke
Peter Espersen – Jersie
Grethe Mogensen – Resen
Rasmus Kjær – Tåstrup
Frederik Søgaard – Nyborg.
Niels Skeby – Fanø
Svend Pri – Amager
Gitte og Jan Paulsen – Viborg
Erik Kolmos – Tønder
Inge Borgstrøm – Kalundborg
Kenneth Jonassen – Herning
Lars Uhre – Egtved
Birgitte Hindse – Nr Broby
Peter Gade – Terndrup
Anders Skaarup Rasmussen – Odder (eller var det “Bæver”?😂)
Line Damkjær Kruse – Viby J
Jesper Larsen – Fåborg.
Niels og Torben Christensen – Thisted
Rikke og Lotte Olsen – Karlslunde
Peter Rasmussen – Kettinge (Lolland, syd for Nyk F)
Nettie Nielsen – Tølløse
Jon Holst-Christensen – Ringsted
Susanne Berg – Middelfart.
Lars Petersen – Maribo
Camilla Martin – Viby J
Christinna Pedersen – Gug
Jens Meibom – Lillerød
Tanja Berg – Ølstykke
Kasper Ødum – Randers
Mie Schjøtt – Nr Broby
Anders Boesen – Søllerød
Jesper Mikla – Stubbekøbing
Mette Skjoldager – Viby Sj


Badmintonbladet 🇩🇰🇮🇩🇩🇰 Per Damkjær Juhl

Læs også

FZ FORZA Nantes International • 3 x Guld!

FZ FORZA Nantes International Challenge 2024 • 3 🇩🇰Finaler ➡️ 3 x🏆 og 1 x🥈‼️🍾🥂⭐️ …

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.